Pike zbulon çfarë i ndodhi në Kupën e Botës 2010: Më kujtohet kur Del Boske tha…

Zherard Pike është një katalanas krenar po ai ishte edhe një figurë e rëndësishme në suksesin e Spanjës në Kupën e Botës 2010. Mbrojtësi i Barcelonës ka folur për një episod 10 vjet më parë në Botërorin e Afrikës së Jugut kur iu desh të vendoste trupin e tij në rrezik për kombin e tij.

spanjaaaa

“Në ndeshjen e parë kundër Zvicrës unë çava vetullën, në sfidën e dytë çava buzën dhe dy ditë më vonë në stërvitje më goditën gojën duke më hapur plagën e buzës sërish” tha për “L’Esportiu”. “Më kujtohet kur Vinsente del Boske  tha: “Çfarë fati të keq ka ky djalë.” Por po unë vendosa trupin tim në rrezik për Spanjën” përfundoi Pike.

PANORAMASPORT.AL


Most Popular

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...

Recent Comments