Derbi i Myzeqesë, trajneri Mërgjyshi: Fitore e merituar, gjykimi s’ndikoi

Entuziast trajneri i Apolonisë, Artan Mërgjyshi, pas fitores në derbi dhe vendit të parë në renditje. Ai e konsideron plotësisht të merituar fitoren e skuadrës së tij:

mergjyshi

“Patjetër që ishte ndeshje e vështirë, ishim përgatitur për këtë, sepse Lushnja është ekip pretendent, rivali ynë. Lushnja kishte faktorin psikologjik, kishte fituar dy ndeshjet e para dhe është ekip ekspert për këtë kategori. E nisëm ndeshjen mirë, e vumë kundërshtarin në vështirësi, por gabuam në një moment dhe skuadra u tensionua. Në pjesën e dytë ishim më mirë fizikisht dhe morëm një fitore të merituar besoj”, tha trajneri kryeqytetas.

GJYKIMI – “Nuk më takon, sepse edhe herë të tjera nuk jam marrë me gjyqtarët. Këto janë pjesë e garës, një herë merr gjëra në favor, një herë në disfavor. Në ndeshjet e tjera episodet kanë qenë në favor të Lushnjës dhe unë nuk jam ankuar. Nuk besoj se ka qenë determinant gjykimi për fatin e kësaj ndeshjeje”, ka shtuar Mërgjyshi.

POGRADECI – “Shkojmë një pikë para në renditje dhe ky është plus për ne, kemi një avantazh, por duhet shumë kujdes. Ata kanë një skuadër të konsoliduar. Patjetër që është një ndeshje vendimtare dhe duhet të bëjmë maksimumin tonë. Gara? Nuk mendoj se Lushnja do të dorëzohet, sepse edhe formula është e tillë, vendi i dytë në lojë. Çdo skuadër nëse merr maksimumin në ndeshjen tjetër, futet në lojë. Nuk mendoj se trajneri Gjyla do të hapë rrugë, duke ditur natyrën e tij”, ka përfunduar Mërgjyshi.

PANORAMASPORT.AL


Most Popular

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...

Recent Comments