Shaland nuk ndalet, zbulohen 2 talentet cilësorë që pritet të afrojë te Kosova

Trajneri Bernard Shaland është duke kryer një punë të shkëlqyer te Kosova, ku ka afruar lojtarë tepër cilësorë, si dhe ka ndërtuar një ekip të frikshëm, që mund të përballet denjësisht me çdo kundërshtarë.

Shaland

Ndërkohë së fundmi, 69-vjeçari, ka piketuar 2 lojtarë cilësorë, që pritet t’i bashkohen “dardanëve” në grumbullimet e ardhshme.

Zeqiri

Bëhet fjalë për Orges Bunjakun e Bazelit dhe Andi Zeqirin e Lozanës. Mediat kosovare raportojnë se Shaland, ishte i pranishëm në ndeshjen që këto 2 skuadra zhvilluar, duke ndjekur nga afër 2 talentet premtuese.

Bunjaku

Bunjaku pari luajti për 14 minuta, kurse Zeqiri realizoi golin e parë për skuadrën e tij.

PANORAMASPORT.AL

 


Most Popular

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...

Recent Comments