E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i cili kohët e fundit ka pasur probleme shëndetësue, teksa është i sëmurë me leucemi.

vandammevoorweb

26-vjeçari gradualisht është duke e mposhtur sëmundjen, teksa gjendja e tij është përmirësuar ndjeshëm kohët e fundit. Portieri vijon me terapitë dhe stërvitjet intesive. Van Dame është pjesë e klubit belg, që prej vitit 2013-të, teksa mbështetja e klubit duket se po e motivon më tepër gardianin 26—vjeçar.

portieri

“Rinovimi i kontratës së Miguel Van Damme ishte thelbësor për ne. Cercel është një familje e madhe dhe Miguel, i cili ka luajtur për ne që nga viti 2013, është pjesë e rëndësishme e saj. Cercle është Miguel, Miguel është Cercle”, u shpreh drejtuesi i lartë i lartë i klubit në lidhje me këtë ngjarje.

71fbaf04-eaa9-11e9-952d-c5e72172e4ef_web_scale_0.3333333_0.3333333__

PANORAMASPORT.AL


Most Popular

Horoskopi ditor për nesër, e shtunë 26 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e shtunë 26 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

Keni mungesë hekuri në organizëm, këto ushqime e posedojnë atë

Ushqimet që hamë influencojnë ndjeshëm hekurin që trupi arrin të përthithë për të plotësuar nevojat e tij. Doza e rekomanduar ditore e hekurit është 7–18 mg për...

Horoskopi ditor për nesër, e premte 25 shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 25 shtator 2020. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si...

E tmerrshme: Gjendet një mi gjigant në Meksikë

Një “krijesë” misterioze u nxor nga kanalizimet pas një periudhe shiu masiv në Mexico City. “Miu gjigant” ishte pjesë e 22 ton mbeturinave të tërhequra...

Recent Comments