Horoskopi 16 shtator, ja parashikimi i yjeve për ju

0
155

Dashi

Për sa i përket argëtimit dita e sotme nuk do
të premtojë ndonjë mrekulli. Ekziston një ndjenë paqeje falë një ekulibri të
fortë emocional. Atmosferë e qetë, ideale për t’iu përkushtuar punës dhe vetes.
Disa masazhe dhe trajtime bukurie do të ishin mëse të nevojshme për ju. Nuk përjashtohet
dëshira e madhe që keni për të marrë një vendim i cili kërkon shumë guxim.

Demi

Nuk ju mungon as vrulli dhe as dëshira për të
prodhuar materiale të kënaqshme në punë. Ju do të jeni në gjendje të
demonstroni talentin tuaj ekzekutiv dhe organizativ i cili do t’ju lejojë të
shpopopulloheni dhe të merrni kënaqësi në sektorin profesional. Jeta e
dashurisë është në majë dhe miqtë gjithmonë do t’ju mbështesin. Kushtojini më
shumë vëmendje fizikut dhe pamjes tuaj. Relaksohuni dhe argëtohuni me miqtë e
vjetër të cilët i keni lënë shumë pas dore.

Binjakët

Gjithçka duket se shkon keq për ju. Mos u
shqetësoni pasi është  faji i Hënës tek
Virgjëresha të cilat shënjestrojnë shenjën tuaj. Më mirë të kufizosh çdo
iniciativë, në punë si në jetën private. Në ditë si kjo, të përmbahesh nga
aktrimi është gjëja më e mençur! Sa i përket frontit të dashurisë nëse jeni në
një marrdhënie në çift, pritet një stuhi e dhunshme, për fat të mirë me një
kohëzgjatje të shkurtër.

Gaforrja

Disa  çështje të zakonshme janë për tu trajtuar, por
nuk ju shqetëson kjo gjë. Pas ritmeve intensive të ditëve të fundit, është një
mundësi për të pushuar pak dhe të qetësoheni. Keni kaq shumë interesa personale
për të ndjekur sa nuk dini çfarë të bëni më parë. A jeni beqare, a keni zemër
të lirë? Njohjet e reja nuk përjashtohen, mes të cilave ndoshta është edhe
partneri i shpirtit që akoma po kërkoni. Këshilla për sot është të mbani sytë
hapur.

Luani

Këtë ditë të mërkurë ju do të jepni më të mirën
nga vetja juaj. Do të vlerësoheni për zgjuarësinë që keni në biznesin tuaj dhe
për inteligjencën tuaj . Ju jeni në gjendje të gjeni zgjidhjet më të pamundura
për problemet më të vështira. Në vendin e punës, ju do të përvetësoni teknika
të reja që do të stimulojnë kuriozitetin e atyre që ju rrethojnë. Në sferën
emocionale, do të kaloni momente magjike me partnerin tuaj.

Virgjëresha

Dite shume pozitive. Falë Hënës miqësore në
shenjë tuaj gjithçka do të shkojë ashtu si ju e prisni. Inteligjenca dhe
rrethanat do t’ju  lejojnë të kapërceni
të gjitha ankthet tuaja dhe të arrini gjëra të mëdha. Me të dashurin ndjenja
thellohet dhe marrëdhënia konsolidohet. Filloni të mendoni seriozisht për të
ardhmen tuaj së bashku.

Peshorja

Hëna kalon në Virgjëreshë, prapa shenjës suaj
dhe  sot ju duhet të tërhiqni prizën, të
gjeni momente për të reflektuar. Sot do të dëshironi të merrni kohë për veten
dhe nëse nuk e bëni këtë gjë ju do të pësoni
një lodhje tepër të madhe. Disa prej jush pritet të mbyllin disa  çështje të pazgjidhura.  Një darke familjare do t’ju mërzitë pasi do të
zbuloni diçka që prej kohësh ja u kanë mbajtur të fshehtë.

Akrepi

Mbështetja hënore ju katapulton në një ditë pozitive.Përqëndroni
vëmendjen tuaj në atë çfarë dëshironi
dhe më pas do t’ju ndihmojë të kuptoni se sa e rëndësishme është. Mos e
injoroni një përvojë nga e kaluara, pasi ajo mund të jetë çelësi i suksesit. Si
çift do të keni ëmbëlsi ekstreme. Partneri juaj pritet t’ju gëzojë dhe suprizojë
në darkë.

Shigjetari

Për sot, mos bëni plane, programe dhe mos u mbështetni
shumë te ata që ju rrethojnë. Duhet të mbështetesh vetëm te vetja jote, është
gjëja më e rëndësishme. Në punë Mërkuri ju mbron, megjithatë do të ketë disa
pengesa. Si çift ju keni filluar mos e kuptonj njëri tjetrin dhe kjo gjë do të
shkaktojë moskënaqësi dhe ftohje mes jush dhe partnerit.

Bricjapi

Ju mund të tërhiqeni nga një vend ose interes që
mendoni se do të ketë fuqinë për të rindezur emocione të mira. Ju mund të bëni
diçka ndryshe në jetën  tuaj shoqërore.
Bashkëpunimet fillojnë përsëri, por përsëri ju do të bëni atë që dini vetë të bëni.
Dashuria është në momentin e saj më kulminant për sa kohë që nuk rrëmbeheni nga
frika dhe xhelozia.

Ujori

Do të jeni mjaft e zgjuar dhe e vëmendshme  ndaj detajeve. Gjithashtu do të jeni e gatshme
të vendosni fundin e një situate që po ju mban pezull. Është koha më e mirë për
të konsoliduar një ide, një projekt, një aktivitet. Turbulenca priten në
frontin sentimental. Ju nuk do të jeni dakort me partnerin tuaj për disa
vendime që do të merrni.

Peshqit

Para se të merrni një vendim në lidhje me një
marrëdhënie personale ose biznesi, sigurohuni që të kuptoni se si po shkojnë
gjërat dhe situata. Para se të nënshkruani një kontratë ose të hidheni në një
lidhje, duhet t’i bëni vetes disa pyetje dhe t’i përmbaheni realitetit. Nëse
gjithçka është mirë, atëherë mund të vazhdoni. Nëse keni dyshime, mos lëvizni,
përpiquni të merrni kohën tuaj.