Home Kuriozitete Horoskopi për ditën, e enjte, 17 Shtator 2020

Horoskopi për ditën, e enjte, 17 Shtator 2020

0
Horoskopi për ditën, e enjte, 17 Shtator 2020

Ky është horoskopi për ditën e enjte 17 shtator 2020.

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Në dashuri përpiquni të mos shtyni diskutimet. Mbrëmja do të jetë pozitive. Kur bëhet fjalë për punën, ju jeni krijues dhe i vendosur. Nuk duhet të humbni kohë, projekte të reja do të lançohen brenda disa javësh.

Demi

Ju keni disa probleme personale për të zgjidhur. Tension shumë i madh në ajër. Edhe në punë, përpiquni të qëndroni të qetë dhe të reflektoni nëse planifikoni të merrni një rrugë të re.

Binjakët

Ju jeni pak nervoz, me yje të pafavorshëm është më mirë të shmangni argumentet në dashuri. Edhe në punë do të përjetoni momente tensioni dhe nervozizmi. Është një fazë e mendimeve të dyta.

Gaforrja

Çiftet që kanë pasur disa debate duhet të përpiqen të mos përsërisin gjërat që janë thënë tashmë. Të Premten dhe të Shtunën do të përjetoni ditë me pasion të fortë.

Luani

Yje të rëndësishëm për dashurinë: takimet favorizohen. Sa i përket punës, nëse planifikoni të ndryshoni aktivitetin tuaj profesional, bashkëpunëtorët dhe kolegët përpiqen të qëndrojnë të qetë dhe të mos nxitohen.

Virgjëresha

Ju nuk keni pse të hiqni dorë nga ndjenjat edhe nëse keni kaluar një kohë të vështirë dhe po pyesni pse. Ju gjithashtu do të rilindni duke punuar me Jupiterin dhe Saturnin në anën tuaj.

Peshorja

Në fund të ditës, Saturni do të kthehet në favor dhe do të ndihmojë çiftet që nuk kanë qenë në gjendje të përfundojnë projektet e tyre. Sa i përket punës, është e nevojshme të shmangen problemet. Ju jeni më pak i kthjellët dhe i pakujdesshëm se zakonisht.

Akrepi

Momenti pozitiv për dashurinë, edhe sot situata është e mirë për gjithçka që ju doni të bëni. Në frontin e punës, po shfaqen mundësi të rëndësishme. Por nëse keni pasur probleme vitin e kaluar, tani është koha për t’i zgjidhur ato.

Shigjetari

Mundohuni të rikuperoni pak qetësi edhe në marrëdhënie. Sa i përket punës, do të merrni lajme të mira.

Bricjapi

Megjithëse Hëna është e favorshme, midis të Premtes dhe të Shtunës mund të lindin probleme në dashuri. Sa i përket punës, diçka e re mund të ndodhë tani. Por mos harroni të jeni të qetë dhe të merrni kohën tuaj.

Ujori

Venusi është në opozitë dhe kushdo që po përjeton dy histori (një jozyrtare dhe një zyrtare) do ta gjejë veten edhe më të pavendosur. Sa i përket punës, një projekt i rëndësishëm është bllokuar. Me pak kohë dhe durim do të shërohet.

Peshqit

Hëna është e kundërt dhe sot në dashuri nuk jeni në gjendje të shpreheni siç dëshironi. Sa i përket punës, kushtojini vëmendje shpenzimeve.