Gazeta Aktuale

17830 POSTS0 COMMENTS

​Ramos i kritikon tifozët që e fishkëllyen: Respektojini personalitetet e futbollit

Qendërmbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, i është përgjigjur tifozëve të cilët e kishin fishkëllyer gjatë ndeshjes së djeshme të finales së...

Wenger- Milan, po ndodh edhe kjo

Drejtuesit e Milanit kanë humbur durimin të trajneri Genaro Gattuso dhe shkarkimi i tij po shihet si një opsion i mundshëm. Forma e dobët e...

Nga burgu, ish lojtari i Man City planifikon rikthimin në futbollin profesional

Adam Johnosn, i cili aktualisht është i burgosur, po e planifikon rikthimin në futboll pas lirimit.Ish ylli i Manchester City i cili pritet të...

Jose Mourinho mbetet njeri shumë i kërkuar, edhe pas shkarkimit nga Unitedi

Jose Mourinho mbetet trajner shumë i kërkuar, përkundër se u shkarkua nga Manchester Unitedi vetëm një javë më parë. Gjigantët evropianë synojnë ta ketë portugezin...

‘Tronditet’ bota e futbollit, zbulohen skandali i madh brenda Milanit

Janë zbuluar disa fakte tronditëse nga klubi italian Milan. Gjiganti italian Milan kishte angazhuar dedektiv privat në kohën e menaxhimit të Yonghong Li. Milani i kishte...

​Rooney: Edhe kuzhinieret e urrenin jetën në Man United me Mourinhon

Ish-sulmuesi legjendar i Manchester Unitedit, Wayne Rooney, ka zbuluar se situata brenda klubit ishte aq e keqe nën Jose Mourinhon, saqë edhe kuzhinieret dhe...

Senzacionale: Barcelona ofron 150 milionë euro dhe Coutinhon për superyllin botëror

Barcelona është gati të heqë dorë nga sulmuesi brazilian Philippe Coutinho për të sjellë në “Camp Nou” kampionin e botës, yllin e PSG-së, Kylian...

Barcelona tejet e interesuar në futbollistin Mbappe

Skuadra e Barcelonës beson se një shkëmbim me mesfushorin Philippe Coutinho, plus 150 milionë euro, është një ofertë e mirë që ta bëj PSG-në...

Guardiola: Kur fitoj jam gjeni, kur humbi jo edhe aq i mirë

Pep Guardiola e mbrojti vendimin për t’i lënë në stol Kevin De Bruynen dhe Sergio Agueron në humbjen e Manchester Cityt 3-2 ndaj Crystal...

Plas sherri në Real Madrid, kapen keq dy yjet e skuadrës

Real Madridi mbase ka pritur vetëm fytyra të buzëqeshura në fushë pasi e fitoi Kupën e Botës për herë të tretë më radhë dhe...

TOP AUTHORS

17830 POSTS0 COMMENTS
12164 POSTS0 COMMENTS
0 POSTS0 COMMENTS

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...