Home Kuriozitete

Kuriozitete

Spektakël dritash në fundjavë, qielli do të pushtohet nga shi meteorësh

Qielli do të pushtohet nga një spektakël dritash në fundjavë, nga rënia e meteorëve të quajtur Eta Aquariids. Eta Aquariids krijohen nga mbeturinat e lëna...

Si u bë Australia “një nga vendet më të sigurta në botë” nga coronavirusi

Kur bëhet fjalë për coronavirusin, Australia e Jugut tani konsiderohet si një “ndër vendet më të sigurta në botë”. Ky ishte mesazhi nga një prej...

I stresuar nga koronavirusi, burri hedh gruan nga kati i shtatë!

Dave Mitchell, 46 vjeç, u arrestua ditën e djeshme pasi hodhi gruan e tij Sukanda, 56 vjeç nga kati i shtatë i një apartamenti...

Franca do të shesë orendi antike për të financuar spitalet

Franca do të shesë disa nga orenditë antike që zotëron për të financuar spitalet e gjendura në vështirësi. The Mobilier National, koleksioni kombëtar i orendive,...

Tiparet e personalitetit që fshihen pas numrit tuaj të preferuar

A keni një numër të preferuar? A keni menduar ndonjëherë nëse ka ndonjë lidhje me personalitetin tuaj? Paragrafët e mëposhtëm do t’ju japin një...

Fotografia e bërë në Kosovë merr vëmendjen edhe të Microsoft-it

Një fotografi e bërë në Kosovë ka marrë vëmendjen edhe të gjigantit Microsoft. Bëhet fjalë për një fotografi të realizuar nga fotografi nga Kamenica, Arian...

Gruaja bie nga shkëmbi ndërsa pozonte për një foto për të përkujtuar fundin e bllokimit nga Koronavirusi

Një grua nga Kazakistani u raportua e vdekur të dielën pasi ra në tokë më shumë se 100 metra, nga një shkëmb në Turqi,...

Gazetarit i del tradhtia me kolegen në një lidhje LIVE nga shtëpia

Jetët private të njerëzve publik po zbulohen aksidentalisht gjatë pandemisë së COVID-19, pasi shumë profesionistë të medias e të tjerë po punojnë nga shtëpia. Një...

I vdes gruaja nga COVID, i moshuari heq maskën e oksigjenit dhe vdes pas saj

Një pensionist me koronavirus vdiq në të njëjtën ditë me gruan e tij 63 vjeç, pasi refuzoi trajtimin kur mësoi që ajo ka ndërruar...

Restoranti në Suedi pritet të hapet vetëm për një klient në ditë

Për shkak të coronavirusit, shumë restorante dhe bare janë mbyllur, duke i penalizuar të gjithë të darkojnë në vendet e tyre të preferuara. Sipas mediave...

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni pas daljes nga karantina

Të gjithë ne po numërojmë ditët deri sa jeta të kthehet në normalitet, cilido qoftë ai. Megjithatë, sipas ekspertëve kjo nuk do të ndodhë sa...

“Hotel Unioni” në Prishtinë që dikur njihej me emrin “Skanderbeg”

Ndërtesa e United Colors of Benetton të cilën e shihni duke ecur në Prishtinë njihej me emrin ‘’Hotel Unioni’’. Kjo ndërtesë fillimisht e quajtur ‘’Skanderbeg’’...
- Advertisment -

Most Read

test

test

test3105

test3105test

test3105

test3105test

test wergh

test3434
close