Home Lajme

Lajme

test

test

Test

Test post

test 333

twst33333

Komuna e Kosovës që nuk ka asnjë rast me COVID-19

Kosova që nga fillimi i marsit ka shënuar rastet e para me COVID-19, dhe numri ka shkuar duke u rritur. Ky hov rritjesh gjatë...

Shkencëtarët kinezë dhe amerikanë bashkëpunojnë për gjurmimin e origjinës së COVID-19

Ndërsa disa politikanë të administratës së Trump-it nxitojnë të përhapin teorinë konspirative që origjina e COVID-19 është nga një laborator në Wuhan, shkencëtarët amerikanë...

Shpikja e re në SHBA: Coronavirusin e vret për dy minuta një robot që vepron me dritën UVC

Një kompani në Texas pretendon se ka ndërtuar një robot të aftë për të vrarë coronavirusin përmes dritës UVC Drita e quajtuar “UVC” është një...

Samsung lanson Galaxy S20 Ultra 5G në opsionin Cloud White

Samsung është duke e lansuar një model dhe ngjyrë të re të Galaxy S20 Ultra 5G, në opsionin Cloud White dhe ky variant i...

Ushtria zvicerane përdor smartfonët për të luftuar Covid-19

Aplikacioni përdor lidhjen Bluetooth ndërmjet dy pajisjeve për të aksesuar riskun e infektimit me Covid-19. Në luftën kundër koronavirusit, ushtarët zviceranë po përdorin smartfonët për...

Skuadra e astronomëve kap foto të planeteve në formim, mund të jenë planete të ngjashme me Tokën

Imazhe magjepsëse të planeteve duke u formuar janë kapur nga astronomët. Ato mund të ruajnë të dhëna për origjinën e botërave të ngjashme me...

NASA planifikon të ‘zbarkojë’ në Hënë deri në vitin 2024

Tri kompani amerikane janë në përpjekje për të krijuar sistemin e ardhshëm të “zbarkimit njerëzor”, si pjesë e programit Artemis të NASA-s që do...

Twitter rrit numrin e përdoruesve, por me më pak të hyra nga reklamat

Sot, rrjeti social Twitter raportoi të hyra më të larta të tremujorit të parë (808 milionë dollarë) dhe një humbje më të vogël nga...

Microsoft Teams ka 75 milionë përdorues aktivë

Gjithnjë e më shumë kompani kanë punuar prej shtëpive të tyre dhe punën e kanë bazuar online gjatë shpërthimit të COVID-19 dhe Microsoft ka...
- Advertisment -

Most Read

test wergh

test3434

Test12345

123456

test

test

test

testing
close