Home Lajme

Lajme

Kamera e Samsung Galaxy S20 Ultra duket se thyhet lehtë

Sipas disa përdoruesve, moduli në të cilin të katër kamerat janë të paketuara në pjesën e pasme është i ndjeshëm shumë. Lajmet e mira që...

TikTok-u arrin numrin e 2 miliardë përdoruesve

Aplikacioni TikTok është duke ‘lulëzuar’ gjatë pandemisë globale me Covid-19. Sot analisti i platformës ‘Sensor Tower’ ka treguar se kjo platformë e mediave sociale, është...

A e dini se cilat janë veturat më të shtrenjta në botë?

Tregu i veturave klasike nuk ka shfaqur shenja të ngadalësimit, përkundrazi është rritur. Super të pasurit janë bërë edhe më të pasur, e blerja e...

Nasa ndan imazhe të reja të objektit hapësinor ndërsa ndahet në copa

Nasa dhe Agjencia Evropiane e Hapësirës kanë ndarë imazhe të reja të një komete ndërsa fluturon drejt tokës. Astronomët sugjeruan se mund të ishte një...

Google rritë të hyrat në tremujorin e parë të vitit për 13%

Kompania amë e Google, Alphabet ka publikuar rezultatet e saj financiare për tremujorin e parë të 2020 dhe korporata e madhe amerikane ka regjistruar...

​Google me aplikacion për video konferenca

Google sot njoftoi hapjen e aplikacionit të saj falas të video-konferencës Google Meet për publikun e gjerë pasi suksesi i Zoom bëri që Microsoft...

Twitter fshin miliona llogari

Twitter ka fshirë në heshtje miliona llogari dhe ka fikur një veçori që u lejonte përdoruesve të marrin tweet në mesazhe. Ajo sinjalizon një fund...

WhatsApp sjell video biseda me tetë persona

WhatsApp ka dyfishuar numrin maksimal të njerëzve në video thirrjet e tij. Kompania tani do të lejojë tetë persona të flasin njëherësh përmes shërbimit, qoftë...

Efekti i koronavirusit, vjen një paralajmërim nga Samsung

Samsung paralajmëron se Covid-19 do të dëmtojë shitjet e smartphone. Samsung po paralajmëron që muajt në vazhdim do të jenë të dhimbshëm pasi pandemia koronavirus...

Bie Netflix: Uebfaqja nuk funksionon, u tha përdoruesve “diçka nuk shkoi mirë”

Netflix ka rënë, me përdoruesit duke parë vetëm një mesazh se “diçka nuk shkoi mirë”. Vjen në një kohë kritike për internetin, pasi përdoruesit drejtohen...

Shkencëtarët kanë krijuar lule të ndezura pas redaktimit të ADN-s të një bime

Studiuesit ndanë ADN-në nga një kërpudhë e ndezur në një fabrikë të duhanit dhe zbuluan se ishte e mundur t’i bënte ata të shkëlqejnë...

Gratë e bashkuara lançojnë samitin virtual “Women in Marketing” në kohët e COVID-19

Në kohët kur Covid-19 po sfidon jetën, karrierën tone dhe po na çon në pasiguri, një samit i tillë i “Grave në Marketing”,erdhi si...
- Advertisment -

Most Read

test wergh

test3434

Test12345

123456

test

test

test

testing
close