Home Lajme

Lajme

A e kemi kaluar kulmin e dezinformimit viral të WhatsApp?

WhatsApp ka qenë faktor kyç për përhapjen e dezinformatave gjatë pandemisë. Njerëzit u kanë përcjellë këshilla të dyshimta mjekësore ose spekulime nga më të ndryshme...

WhatsApp synon t’i ndalojë mesazhet virale, ndryshe nga rrjetet e tjera sociale

Në fillim të këtij muaji, në një ndryshim të madh, kompania njoftoi se do të ndalojë njerëzit të dërgojnë mesazhe “shumë të dërguara” në...

Aplikacione të tjera të paligjshme sjellin oferta speciale gjatë koronavirusit

Një aplikacion popullor i quajtur “Netflix i piraterisë” ka filluar një mënyrë miqësore për fëmijë që filtron përmbajtje të papërshtatshme, pasi piratët në internet...

CNN: Hakerat e huaj po përpiqen të vjedhin gjithçka mbi koronavirusin!

 Administrata Trump po e drejton gishtin nga Kina lidhur me përpjekjet për të vjedhur hulumtimet rreth koronavirusit, pasi zyrtarët po paralajmërojnë se kanë parë...

“Twitter” bllokon teoritë komplotiste që lidhin COVID-19 me rrjetin 5G

Twitter do të fshijë mesazhet që inkurajojnë aktivitetet e dëmshme, në veçanti thirrjet për të shkatërruar antenat e rrjetit 5G, pas teorive komplotiste që...

Tesla Model 3 e “bën horë” McLaren F1 në një garë shpejtësie

Modeli i modifikuar i Tesla Model 3 është rikthyer në garat e shpejtësisë për të vendosur rekord të ri në shpejtësinë një-xhiroshe. Modeli nga firma...

Apple konfirmon vrimën e sigurisë në të gjithë telefonat iPhone

Kompania Apple ka konfirmuar një vrimë sigurie, e cila prek pothuajse të gjithë llojet e telefonave Iphone. Pas publikimit të raportit nga firma e sigurisë...

Prezantohej si punonjës policie, në pranga 42 vjeçari

Tiranë – Finalizohet operacioni policor i koduar “Kompetencat”. Operacioni, nga Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar, në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme “Shqiponjat”. Përdornin...

Teleskopi hapësinor “Hubble” mbush 30 vjeç

Teleskopi hapësinor "Hubble" i NASA-s festoi këtë javë ditëlindjen e 30-të, ndërsa vazhdon pritja për pasardhësin e tij. Teleskopi hapësinor "James Webb" ishte menduar të...

Bill Gates ka disa kritika për të mësuarit online

Bashkëthemeluesi i Microsoft Bill Gates tha që mësimi në distancë shkakton “inferioritet” nga të qenit në klasë për studentë të rinj dhe mësimi online...

SKANDAL| Emigranti vdes në hotelin-karantinë| stafi fshehu ngjarjen për 24 orë. Ja kush është përfshirë

Mbrëmjen e sotme ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se në hotelin e deputetit socialist, Sadri Abazi në Golem ku janë akomoduar emigrantët e ardhur...

Facebook ndryshon përsëri, zbuloni çfarë risie ka sjellë

Facebook ka sjellë ndryshime të reja për opsionin ‘video call’ në WhatsApp, Messenger dhe aplikacionin kryesor, pas kërkesës së shtuar gjatë vetizolimit. Bisedave në grup,...
- Advertisment -

Most Read

test wergh

test3434

Test12345

123456

test

test

test

testing
close