Home Lajme

Lajme

Parashikimi i motit, 30 Prill 2020

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar mbete nën ndikimin e vranësirave të cilat do të sjellin reshje në zonat malore. Por parashikohet të këtë dhe intervale...

Rama në Vlorë: Së shpejti gara ndërkombëtare për ndërtimin e Aeroportit

Kryeministri shqiptar Edi Rama, ditën e sotme ka kryer inspektime në zonën e Byppas-it të Vlorës. Gjatë inspektimit ai shoqërohej nga ministrja e Infrakstrukturës...

Riatdhesimi i shqiptarëve, Ministria publikon kalendarin

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e fluturimeve që do të kryhen nga dita e hënë deri më 23 mars për riatdhesimin...

Balla publikon dokumentet: PD kontratë lobingu 60 mijë dollarë në SHBA

Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar socialist, ka publikuar ditëne sotme dokumente të një kontrateje të lobingu që sipas tij është bërë nga PD...

Basha: PS do kishte disfatë të rëndë nëse zgjedhjet do të ishin nesër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur në lidhje me situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri dhe se si po menxhohet ajo...

Balluku:Çdo i riatdhesuar karantinohet në hotel me përjashtim të 2 rasteve

Ministrja e Infrastukturës dhe Transportit, Belinda Balluku njoftoi në një lidhje direkte në emisionin “Opinion” në lidhje me procesin e riatdhesimit për shqiptarët në...

Ministrat britanikë u njoftuan 1 vit më parë për pandeminë

Ministrat u paralajmëruan vitin e kaluar në një konferencë konfidenciale të Zyrës së Kabinetit, se Mbretëria e Bashkuar duhet të kishte një plan, që...

Koronavirusi në ekonomi, ministrja shpjegon ndikimin në buxhetin e shtetit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka shpejguar në “Opinion” ndikimin që pandemia COVID-19 ka pasur në buxhetin e shtetit.Gazetarja Aurora Sulçe e...
- Advertisment -

Most Read

test wergh

test3434

Test12345

123456

test

test

test

testing
close