Home Liga Angleze

Liga Angleze

Lojtari i skuadrës angleze teston pozitiv për Covid-19, pak ditë para rifillimit të Premierligës

Një lojtar i Norwich është një nga dy individët që testuan pozitiv për koronavirus nga raundi i fundit i 1200 testeve të Premierligës. Lojtari...

Mount: Dua të bëhem si Lampard

Mason Mount ka vlerësuar lart trajnerin e tij, Frank Lampard. Ylli anglez i Chelsea, Mount, po punon nën urdhrat e Lampard për të dytin sezon...

Coutinho pranon ulje page vetëm e vetëm të transferohet te Liverpooli

Philippe Coutinho është i gatshëm të pranojë ulje page që të bashkohet me Liverpoolin këtë verë. Barcelona po kërkon ta shesë Coutinhon këtë verë...

Edhe një talent tjetër refuzon Man Utd, transferohet te Dortmund?

Manchester United mund të dështojnë sërish në tregun e transferimeve për të siguruar një talent. ‘Djajtë e Kuq’ dimrin e kaluar e humbën në momentin...

Revolucion te Chelsea, largohen tetë lojtarë

Derisa shumica e klubeve janë duke bërë llogaritë për dëmet financiare të shkaktuara nga COVID-19, Chelsea është e zënë me lëvizjet në tregun e...

E bujshme – Man Utd pas sulmuesit më të mirë në Serie A

Pas Liverpulit dhe Napolit, tani edhe Manchester United është futur në garë për sulmuesin e Lazios, Ciro Immobile. Sipas “Calciomercato.it” italiani ka tërhequr vëmendjen e...

Liverpool në ‘pole – position’ për transferimin e Sanchos

Liverpool janë të prirë të fitojnë garën për nënshkrimin e yllit të Borussia Dortmund, Jadon Sanchos. ‘The Reds’ janë në ‘pole position’ për të përfunduar...

Nga Wijnaldum te Shaqiri, këto janë largimet e mundshme nga Liverpool gjatë verës

Kriza e shkaktuar nga COVID-19 do të bëjë që Liverpool të rivlerësojë situatën në skuadër, me t’u hapur afati kalimtar i verës. Se situata financiare...

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...