Home Liga Gjermane

Liga Gjermane

Rashica rikthehet titullar te Werder Bremen

Milot Rashica është rikthyer titullar te Werder Bremen. Skuadra e Werder Bremen zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme me fillim nga ora 15:30 në udhëtim...

Bayerni sot mund të shpallet kampion i Bundesligës, ky është skenari

Bayern Munich me shtatë pikë më shumë se ndjekësi i parë në krye të Bundesligës, kur kanë mbetur edhe katër xhiro deri në përfundim...

Chelsea ende larg marrëveshjes me Leverkusen për Havertz

Chelsea dhe Bayer Leverkusen nuk janë askund afër arritjes së një marrëveshje për talentin Kai Havertz. 20 vjeçari gjerman duket se do të largohet nga...

RB Leipzig fiton në fushën e Hoffenheim, bën hap të madh drejt sigurimit të L.K

RB Leipzig ka marrë tre pikë nga udhëtimi te Hoffenheim, duke fituar 0-2 në stadiumin “PreZero Arena”. Kjo sfidë, u zhvillua pa praninë e tifozëve,...

Formacionet zyrtare: Hoffenheim – RB Leipzig

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Hoffenheim – RB Leipzig. Elita e futbollit gjerman, këtë fundjavë vazhdon me ndeshjet e xhiros së 31-të, shkruan lajmi.net. Hoffenheim...

Thiago Alcantara do t’i mungojë Bayernit disa javë, lojtari iu nënshtrua një operimi

Thiago do të jetë mungesa më e madhe e Bayern Munich në javët e fundit të Bundesliga. Ylli spanjoll, i cili te Bayern Munich aktivizohet...

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...