Home Liga Italiane

Liga Italiane

Milan synon Thiago Silvan, por po humb garën me Everton

Thiago Silva do të largohet nga PSG në fund të këtij sezoni. Drejtori sportiv i Paris Saint Germain, ka njoftuar dje se Thiago Silva nuk...

Ibrahimovic do të largohet nga Milani

Zlatan Ibrahimovic me shumë gjasë do të largohet nga Milan në fund të këtij sezoni. Ylli suedez është në qendër të vëmendjes tash e disa...

Gattuso ia dedikon fitoren motrës së tij

Gennaro Gattuso ia ka dedikuar motrës së tij triumfin ndaj Inter. Napoli mbrëmë ka eliminuar skuadrën e Inter nga Kupa e Italisë, duke prerë kështu...

Conte: Inter meritoi finalen, Ospina ishte i mrekullueshëm

Antonio Conte ka komentuar eliminimin e Inter nga Kupa e Italisë. Inter është eliminuar nga Kupa e Italisë, duke dështuar që të fitojë kontestin me...

Gravina: Tifozët do të kthehen në fillim të korrikut

Nga fillimi i korrikut, tifozët në Itali mund të jenë të pranishëm në stadiume. Presidenti i FIGC, Gabriele Gravina, ka thënë se shpreson që tifozët...

Kluivert tek Arsenal, Mkhitaryan te Roma?

Arsenal dhe Roma mund të bëjnë një shkëmbim tejet interesant në merkaton e verës. Agjenti i njohur, Mino Raiola, po punon për të bërë të...

Roma vendosë në shitje talentin turk

Roma ka probleme të mëdha financiare këtë vit dhe në verë disa lojtarë do të shiten për të sistemuar bilancin e klubit. Drejtuesit kanë vënë...

Immobile – Lazio, arrihet marrëveshja për vazhdimin e kontratës

Ciro Immobile raportohet se ka arritur marrëveshje për të nënshkruar kontratë të re me Lazion, që e mban atë në ‘Olimpico’ deri në vitin...

Trajneri i Milanit flet pas dështimit për të arritur në finale të Kupës së Italisë

Stefano Pioli nuk e fshehu zhgënjimin për eliminimin nga Kupa e Italisë. Më shumë sesa rezultati i Allianz Stadium, trajnerin e Milanit e djeg ajo...

Bonucci në mbrojtje të CR7: Edhe më të mëdhenjtë dështojnë

Leonardo Bonucci ka mbështetur Cristiano Ronaldon me këtë të fundit që dështoi nga penalltia në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Italisë kundër Milanit. Ylli portugez...

Formacionet e mundshme: Napoli – Inter

Sonte (e shtunë) do të mësohet finalisti i dytë i Kupës së Italisë. Në ‘Sao Paolo’, Napoli pret Interin, për të përcaktuar skuadrën që do...

Sarri: Ishim të mirë vetëm në 30 minutat e parë të lojës

Maurizio Sarri ishte i befasuar dhe i kënaqur me lojën në 30 minutat e parë të skuadrës së tij, por ata gradualisht u zbehën,...

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...