Home Liga Spanjolle

Liga Spanjolle

E ardhmja e Semedo ende në dyshim

Mbrojtësi portugez lidhet vazhdimisht me një largim të mundshëm nga ‘Camp Nou’, kur merkatoja e verës është duke afruar. Semedo nuk u grumbullua në ndeshjen...

Bilbao dhe Atletico ndajnë pikët

Derbi i luajtur në ‘San Mames’ nuk ka treguar fitues. Athletic Bilbao dhe Atletico Madrid kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për xhiron e...

Barcelona shtynë Arthurin drejt Juventusit

Arthur Melo me gjasë do të largohet nga Barcelona. Mesfushori brazilian, Arthur Melo, mund të luajë sezonin e fundit me Barcelonën, bazuar në situatën para...

Semedos po i mbarojnë opsionet

Nelson Semedo është para një udhëkryqi të madh për karrierën e tij. Mbrojtësi portugez lidhet vazhdimisht me një largim të mundshëm nga ‘Camp Nou’, kur...

Formacionet zyrtare: Athletic Bilbao – Atletico Madrid

Janë publikuar formacionet zyrtare për derbin mes Athletic Bilbao dhe Atletico Madrid. ‘Los Rojiblancos’ luajnë në udhëtim te Bilbao, në ndeshjen e parë pas rifillimit...

Tjetër rekord i Lionel Messi i vendsour në La Liga

Lionel Messi ka vendosur mbrëmë një rekord të ri. Ylli argjentinas, i cili aktivizohet me Barcelonën, Lionel Messi, ka regjistruar mbrëmë një rekord të ri...

Mallorca – Barca luhet pa tifozë, por ndeshja u ndërpre pasi një tifoz u fut në fushë

E çuditshme, por e vërtetë. Një tifoz është futur në fushë gjatë ndeshjes Mallorca – Barcelona. Ndeshja që po zhvillohet aktualisht në Mallorca, ka treguar...

“Messi nuk do të dëshirojë pushimin, por do të ketë nevojë për të”

Orari i ngjeshur i skuadrave do të bëjë që rotacionet nëpër formacione të jenë të pashmangshme. Kështu pritet të ndodhë edhe te Barcelona. Barca luan...

Barcelona nuk po gjënë skuadër për Coutinhon

Barcelona do të ketë telashe të mëdha në merkaton e verës. Katalanët po planifikojnë të bëjnë 2 transferime të mëdha, atë të Lautaro Martinez dhe...

“Bomba” e ditës: Real Madrid transferon dy lojtarët më të mirë të Man City

Ditët po kalojnë dhe Florentino Perez ka gjithnjë e më pak kohë për të përgatitur ekipin për sezonin 2020/2021. Për këtë arsye, ekzistojnë disa fronte...

Messi me fjalë emocionuese para ndeshjes Mallorca – Barcelona

Lionel Messi ka thënë fjalët e tij një ditë para ndeshjes së parë të Barcelonës në La Liga. Kampionati spanjoll është rikthyer për fazën finale...

Ramos akoma nuk ka diskutuar marrëveshjen e re me Real Madrid

Sergio Ramos nuk di akoma asgjë rreth të ardhmes së tij. Kapiteni i Real Madrid, Ramos, po afrohet me fundin e kontratës së tij në...

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...