Home Shëndetësia

Shëndetësia

‘Kos me boronica’ miqtë më të mirë të shëndetit

Një prej kombinimeve më të shijshme por edhe me një pasuri të jashtëzakonshme vlerash është ai i kosit me boronica. Ekspertët thonë se këto...

Mjekët paralajmërojnë për një sëmundje të ngjashme me koronavirusin që po infekton fëmijët

Mjekët e Shërbimit Kombëtar të Shëndetit në Britani të Madhe (NHS) kanë lëshuar një paralajmërim urgjent për një rritje të numrit të fëmijëve që...

Pse duhet të hani kikirikë çdo ditë në të mirë të zemrës

Kikirikët janë një ushqim i shpejtë, që jo vetëm ju ndihmojnë të kaloni kohën, por edhe të ofrojnë shumë ushqyes të shëndetshëm. Ata janë të...

Ne e paralajmëruam botën por nuk na dëgjoi, këshillat tona jepen bazuar në shkencë

Drejtori i përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit Tedros Adhanom Ghebreyesus është shprehur gjatë një konference për media në Gjenevë të hënën: Agjensia mund...

Corona do e shkatërrojë vetveten, gabimisht doli nga një laborator

Virusi Corona do të shkatërrohet vetë, pohon shkencëtari francez Luc Montagnier, i cili ka fituar çmimin Nobel për gjetjen e virusit HIV. “Natyra e rikthen...

Hulumtuesit zbulojnë datën e publikimit të rezultatit të ilaçit kundër koronavirusit

Remdesivir është testuar si ilaç për trajtimin e pacientëve të infektuar me COVID-19. Rezultatet paraprake nga provat klinike të një medikamenti eksperimental antiviral për koronavirus...

Zbulohen simptomat e reja të Covid 19

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) shtuan gjashtë simptoma të reja të koronavirusit në faqen internetit. Simptomat e reja për sëmundjen përfshijnë ethet,...

Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, mos i hani këto ushqime

Dhimbjet e kokës janë normale, por kur kthehen në kronike përbëjnë vërtet një problem serioz për ata që vuajnë. Nuk asnjë dyshim, që komplikacione të...

Kjo pije është një ilaç i pazëvendësueshëm natyral, forcon imunitetin tuaj

Receta e freskët me portokall, karrotë dhe xhinxher forcon imunitetin dhe e mban trupin tuaj në formë.  Bashkimi i këtyre 3 përbërësve është një burim...

Izraeli pretendon se ka gjetur kurën 100 për qind të suksesshme ndaj coronavirusit

Ilaçi izraelit kundër coronavirusit raportohet se ka 100% sukses edhe në mesin e pacientëve me sëmundje të rëndë. Ai po testohet në Shtetet e...

Pesë ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta kontrolluar shtypjen e lartë të gjakut

Kur diagnostikoheni me shtypje të lartë të gjakut, gjëja e parë që do t’jua thotë doktori është të kontrolloni sasinë e natriumit. Pastaj, duhet të...

Ngjyra e urinës tregon gjendjen tuaj të shëndetit

Nëse ka diçka që nuk shkon, trupi mundohet në të gjitha mënyrat t’jua bëjë me dije dhe një ndër to, me të cilën ju...
- Advertisment -

Most Read

test

test

test3105

test3105test

test3105

test3105test

test wergh

test3434
close