Home Sport

Sport

Vrioni po përjeton një ëndërr, Sarri e grumbullon edhe për finalen e Kupës së Italisë

  Sulmuesi i Kombëtares, as në ëndrrën më të çmendur nuk e kishte imagjinuar që nga Seria C, ku aktivizohej pak kohë më parë, fati...

Shaland nuk ndalet, zbulohen 2 talentet cilësorë që pritet të afrojë te Kosova

Trajneri Bernard Shaland është duke kryer një punë të shkëlqyer te Kosova, ku ka afruar lojtarë tepër cilësorë, si dhe ka ndërtuar një ekip...

Të bukur në Napoli, por të eliminuar/ Konte tregoi rrugën, ja çfarë i duhet Interit

Jo, humbjet nuk bëjnë mirë. Ai është justifikimi i atyre që nuk arrijnë në finish, atyre që nuk arrijnë të qeshin e atëherë së...

Derbi i Myzeqesë, trajneri Mërgjyshi: Fitore e merituar, gjykimi s’ndikoi

Entuziast trajneri i Apolonisë, Artan Mërgjyshi, pas fitores në derbi dhe vendit të parë në renditje. Ai e konsideron plotësisht të merituar fitoren e...

Pike zbulon çfarë i ndodhi në Kupën e Botës 2010: Më kujtohet kur Del Boske tha…

Zherard Pike është një katalanas krenar po ai ishte edhe një figurë e rëndësishme në suksesin e Spanjës në Kupën e Botës 2010. Mbrojtësi...

VIDEO/ Zbulohet prapaskena, ja si Solomon ia plotësoi dëshirën Carës te penalltia

Fitorja 8-1 ndaj Luftëtarit do të mbahet mend për shumë gjëra në kampin e kuq, pasi u thyen disa terse, siç pati edhe risi....

“Është gruaja më e mirë që kam pasur në krevat”- Adil Rami mburret për seksin me Pamela Anderson: Kryenim marrëdhënie seksuale 12 herë brenda...

Adil Rami është mburrur se ka bërë seks me Pamela Anderson 12 herë në ditë gjatë lidhjes së tij me ish-yllin e Baywatch. Futbollisti dhe...

Shkëmbim në aksin Milano-Firence, Milani mendon të largojë mesfushorin e blerë me bujë

Sipas “Tuttosport” Milani po mendon një shkëmbim mes Lukas Pakuetas dhe mbrojtësit të Fiorentinës Nikola Milenkoviç. Futbollisti vjollcë ka impresionuar me paraqitjet e tij...

Sulmuesi i Mançester Junajtid i siguron vakte falas në shkolla fëmijëve të varfër, qeveria britanike miraton nismën e tij

Markus Rashford ka detyruar qeverinë britanike ti sigurojë ushqim falas në shkolla fëmijëve që e kanë të pamundur të ushqehen. Sulmuesi ka luftuar fort...

STATISTIKA/ “Përbindëshi” Haland më lart se ikonat e futbollit gjerman. Gerd Myler e Levandovski renditen pas norvegjezit

Sulmuesi i Borusia Dortmundit Erling Haland po vendos rekorde të pabesueshme në futbollin gjerman. Edhe pse vetëm 19 vjeç, talenti norvegjez po parakalon në disa...

Tirana pas dy lojtarëve të Shkëndijes, flet për herë të parë “bomberi”: Ka interesime nga Shqipëria dhe Kosova, do të vendos…

Sulmuesi i Shkëndijes së Tetovës Besart Ibrahimi deklaroi se për interesohen klube nga Shqipëria dhe Kosova. Në një prononcim për “Indeksonline”, futbollisti shqiptar nuk publikoi...

Juventus dhe Inter futen në garë për lojtarin e Çelsit, gati ta rikthejnë në Seria A

Juventus dhe Inter raportohet  së fundmi se janë futur në garë për mbrojtësin e Çelsit Markos Alonso, i cili duket se do ta lërë...

Most Read

MOSHAT U-19/ Tirana thyhet mes tensionit, një penallti shkakton kaos në Shënkoll. Ja rezultatet dhe verdiktet

Kategoria Superiore për moshat U-19, luajti në fundjavë ndeshjet e javës së 17-të, “Panorama Sport”, ju sjell skedat e ndeshjeve të zhvilluara në të dyja...

Ish-interisti Rekoba “tradhton” zikaltërit: Lautaro, shko te Barcelona!

Paraqitja negative e Lautaro Martinezit në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë kundër Napolit nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka shtuar zërat e merkatos...

E dhimbshme/ Po lufton me sëmundjen e rëndë, klubi belg i rinovon kontratën portierit

Gjesti i klubit belg të Cercle Bryzh, është duke bërë xhiron e mediave Europiane. Drejtuesit vendosën t’i rinovuar kontratën portierit Migel Van Dame, i...

EKSKLUZIVE/ Skënder Gega trajner i lirë, vendosi të prishë kontratën me klubin jordanez sepse…

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i skuadrës jordaneze Al Faisaili. Gazeta “Panorama Sport” ka mësuar edhe arsyet e prishjes së marrëveshjes...