LATEST ARTICLES

Riatdhesimi i shqiptarëve, Ministria publikon kalendarin

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar kalendarin e fluturimeve që do të kryhen nga dita e hënë deri më 23 mars për riatdhesimin...

Rama: Më 27 prill hapet blloku i dytë i bizneseve, kush përfiton

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama deklaroi se më 27 prill do të hapet blloku i dytë i bizneseve.Rama theksoi se do të qëndrojnë...

Një tjetër mjek shqiptar fiton betejën me koronavirusin

Mes 13 të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit, është edhe mjeku, Roland Xhaxho.Lajmi i mirë, u bë me dije nga Ministrja...

Shtrohet në spital presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është shtruar në Klinikën e Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.Lajmi është bërë i ditur nga zyra e...

Beteja me koronavirusin, çfarë po ndodh brenda spitaleve Covid në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar sot se në dy spitalet COVID aktualisht po marrin shërbim 44 pacientë.Ministria njofton se në shërbimin Infektiv aktualisht janë...

Leje-dalje dhe për arsye shëndetësore, Rama: Ja si të aplikoni

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se duke nisur nga dita e sotme, qytetarët duhet të pajisen me leje-dalje dhe për arsye shëndetësore.Përmes një postimi...

Emri/ I dënuar me 12 vite burg, arrestohet 43-vjeçari në Vlorë

Një 43-vjeçar është arrestuar nga Policia e Vlorës, pasi rezulton se është i dënuar me 12 vite burg për veprimtari kriminale në fushën e...

Parashikimi i motit, 20 prill 2020

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash ku në zonat juglindore do të ketë reshje.Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë...

Trump: Nëse Kina është përgjegjëse, duhet të paguajë pasojat

“Nëse Kina është përgjegjëse e qëllimshme për përhapjen e koronavorusit duhet të paguajë pasojat. Nëse ka qenë një gabim, është ndryshe”. Donald Trump i...

Grenell i përgjigjet Thaçit për reciprocitetin: Sapo të hiqet, nis dialogu

“Sapo tarifat/reciprociteti të hiqen (ndoshta këtë javë), atëherë do të nisë dialogu i sinqertë. Kam biseduar me liderët në Serbi dhe Kosovë për t’ju...

Most Popular

test

test

test3105

test3105test

test3105

test3105test

test wergh

test3434

Recent Comments

close